Rekordowa frekwencja akcji modlitewnej w intencji pokoju. Wzięło w niej udział ponad milin dzieci

Ponad milion dzieci wzięło udział w modlitewnej akcji, której inicjatorem było Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Do modlitwy różańcowej zgłosiły się dzieci z całego świata, w tym ponad 275 tys. z Polski.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” połączyła najmłodszych ze 124 krajów – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Ks. Cisło podkreśla, że dzisiejszy świat dostarcza bardzo smutnych obrazów.

„Pamiętamy, chociażby te tysiące niewinnych ofiar dzieci w konflikcie izraelsko-palestyńskim. To bardzo boli. Naszą odpowiedzią jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest Milion dzieci modli się na różańcu – to piękna akcja, która powtarzana jest co roku, 18 października. W tym roku po raz pierwszy udało nam się przekroczyć liczbę miliona osób. Jest to nawiązanie do pięknej inicjatywy św. Ojca Pio, który mówił, że jeśli jednocześnie milion serc niewinnych dzieci będzie się modlić na różańcu, ten świat będzie lepszy” – podkreśla.

Kapłan przypomniał, że modlitwa jest teraz niezwykle potrzebna, w obliczu wojny na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

„Chcemy prosić dobrego Boga o to, aby zachował ten świat od wojny, bo to jest największe nieszczęście, które dzisiaj nas dotyczy. Pamiętajmy też o słowach ojca świętego Franciszka, który mówi, że dzisiejszy świat ma już trzecią wojnę, tylko hybrydową. Prośmy Królową Pokoju, aby uchroniła nas od tego wielkiego nieszczęścia, jakim jest wojna” – podkreślił ks. Cisło.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” dotarła też do krajów rozdartych przemocą i konfliktami zbrojnymi. Wśród uczestników byli najmłodsi z Ukrainy, Izraela, Palestyny, Nigerii, Nikaragui, Pakistanu czy Indii. W Polsce akcja objęła 600 szkół i przedszkoli oraz 80 parafii. Wiele z nich wysłało zdjęcia, które można zobaczyć na profilu www.facebook.com/miliondzieci.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama