Resort rozwoju uruchomił portal dla przedsiębiorców z sektora obronnego

Resort rozwoju uruchomił portal dla przedsiębiorców z sektora obronnego. Na stronie www.polishdefenceindustry.gov.pl firmy mogą znaleźć informacje o targach przemysłowych czy zgłosić swoją wizytówkę. Jak podkreślił wiceszef MRiT Grzegorz Piechowiak, portal pozwoli lepiej promować polskie produkty.

„Sytuacja międzynarodowa na świecie powoduje, że rośnie znaczenie sektora obronnego, dlatego przygotowaliśmy nowy portal dla tej branży” – podało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Na stronie www.polishdefenceindustry.gov.pl przedsiębiorcy znajdą praktyczne informacje przydatne w swojej działalności, m.in. o webinariach, targach przemysłowych i innych ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Każda firma z tej branży będzie mogła zgłosić swoją wizytówkę z danymi, co pomoże potencjalnym zagranicznym partnerom w nawiązaniu kontaktów. Polscy przedsiębiorcy będą mogli też znaleźć informacje np. o Europejskim Funduszu Obrony (EDF) i innych instrumentach unijnych dedykowanych rozwojowi sektora obronnego czy mechanizmach rozwoju innowacji obronnych w UE.

„Stworzyliśmy ten portal, aby zaprezentować potencjalnym partnerom zagranicznym oferty polskich przedsiębiorców z sektora obronnego. Dzięki temu będziemy mogli lepiej promować eksport polskich produktów. Chcemy także poszerzyć współpracę polskiego sektora obronnego w ramach Europejskiego Funduszu Obronnego” – podkreślił wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Strona jest dostępna w języku polskim, angielskim i francuskim. Ministerstwo zapowiada, że w najbliższym czasie zostaną przygotowane kolejne wersje językowe: ukraińska, hiszpańska oraz arabska. Umożliwi to współpracę międzynarodową polskim przedsiębiorstwom i ułatwi kontakt firmom z zagranicy, które chciałaby nawiązać współpracę z polskimi partnerami – podkreśliło MRiT.

„Sektor obronny stanowi istotny elementy sfery gospodarczej państwa, dlatego wspieramy tę branżę sprzyjając wzrostowi konkurencyjności oraz innowacyjności polskiej gospodarki, jej umiędzynarodowienia, polityki przemysłowej, jak również efektywności inwestycji, w szczególności udziału polskiego przemysłu w inicjatywach i programach unijnych takich jak Europejski Fundusz Obronny” – wskazał resort.

Dodał, że przemysł obronny ma znaczący wpływ na rozwój technologiczny polskiej gospodarki. Potencjał rozwoju tego sektora rośnie dzięki udziałowi w programach unijnych oraz zwiększaniu nakładów na obronę narodową – zaznaczyło MRiT.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao