Wrocław: saperzy wywieźli niewybuch z pl. Staszica; mieszkańcy mogą wracać do domów

Saperzy podjęli i wywieźli ważącą 250 kilogramów bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, którą znaleziono podczas prac budowalnych na placu Staszica we Wrocławiu. Na czas akcji saperskiej ewakuowano mieszkańców z domów w promieniu 500 metrów.

Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziono w czwartek podczas prac budowalnych przy ul. Staszica 32, w położonej w centrum Wrocławia dzielnicy Nadodrze. W piątek około godz. 11 saperzy rozpoczęli usuwanie niewybuchu. Wcześniej ewakuowano mieszkańców z domów w promieniu 500 metrów; wstrzymano ruch samochodowy oraz kolejowy.

Akcja saperska zakończyła się przed godziną 14. Niewybuch został wywieziony na poligon. "Wznowiono ruch samochodowy i kolejowy; mieszkańcy wracają do swoich domów" – powiedziała PAP starsza aspirant Aleksandra Freus z biura prasowe dolnośląskiej policji.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao