Wywalczyłeś nam wolność, dziś wolni walczymy o Ciebie! Rycerze św. Jana Pawła II zachęcają do manifestowania w obronie papieża

Stańmy razem przy św. Janie Pawle Wielkim w Niedzielę Palmową 2 kwietnia! – wzywa Krzysztof Wąsowski, generał Rycerzy Jana Pawła II. W krótkim nagraniu internetowym przypomniał o zasługach Jana Pawła II i zaapelował o obronę papieża przed oszczerstwami. Zachęcił do udziału w marszach papieskich, które 2 kwietnia przejdą w wielu miastach. 

„Dzisiaj w Polsce, 17 lat po śmierci tego wielkiego polskiego papieża pojawiły się oszczercze, niesprawiedliwe materiały prasowe i publikacje medialne, które próbują zniesławić i zniszczyć dobrą pamięć św. Jana Pawła Wielkiego, zarzucając mu m.in. to, że krył pedofilię w Kościele. Jest to nieprawda. Nie potwierdzają tego ani badania prowadzone w polskich wyspecjalizowanych instytucjach, ani badania przeprowadzone podczas procesu beatyfikacyjnego, a później kanonizacyjnego. Rycerze św. Jana Pawła II za każdym razem, gdy oszczerstwa przeciw św. Janowi Pawłowi Wielkiemu pojawiają się w przestrzeni publicznej, występują na drogę sądową, aby na gruncie prawnym bronić dobrego imienia swojego wielkiego patrona. Tak też jest i tym razem. Tak będziemy robić także w przyszłości. Droga prawna to jednak nie wszystko. Potrzebna jest modlitwa. Także i Twoja modlitwa. Modlitwa w intencji opamiętania się ludzi, którzy nienawidzą Boga, nienawidzą Kościoła, nienawidzą św. Jana Pawła II” – mówił.

Wezwał wierzących i ludzi dobrej woli, aby w 18 rocznicę śmierci papieża, czyli 2 kwietnia, zademonstrowali swoje świadectwo wiary. Manifestacje odbędą się w Polsce, ale także w innych miejscach, w których działają Rycerze św. Jana Pawła II – w Kanadzie, na Ukrainie, we Francji, w Hiszpanii, na Filipinach oraz w Stanach Zjednoczonych. Zachęcił do organizowania nabożeństw w parafiach, a także do tworzenia wspólnot Rycerzy Jana Pawła II. 

„Rycerze św. Jana Pawła II to żywa manifestacja, żywe świadectwo, że to, o czym ten wielki papież nauczał, nie umarło, ale wciąż jest żywe i aktualne. Pamiętaj, św. Jan Paweł Wielki był najbardziej aktywnym papieżem w historii Kościoła. Miał ogromny wkład w obalenie herezji komunizmu w Europie, w zahamowaniu wyścigu zbrojeń atomowych, a przez to w uniknięcie nuklearnej zagłady całego świata. Choćby tylko za to jesteśmy mu winni wdzięczność. Stańmy razem przy św. Janie Pawle Wielkim w Niedzielę Palmową 2 kwietnia!” – mówił generał wspólnoty.

Marsz Papieski - Apel Generała Rycerzy św. Jana Pawła II (PL)
Rycerze Jana Pawła II
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama