„To znak sprzeciwu wobec radykalnej rewolucji przeciw życiu i rodzinie” – PFROŻ apeluje o udział w marszu 14 kwietnia

„Wobec trwającej od wielu miesięcy promocji aborcji – marsz będzie wyjątkową okazją do pokazania naszego poparcia dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisał zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w apelu o udział w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie.

„Marsz to przede wszystkim afirmacja wartości, dziedzictwa i misji, ale także znak sprzeciwu wobec radykalnej rewolucji skierowanej dziś zwłaszcza przeciw życiu i rodzinie oraz wobec niszczenia jedności w narodzie” – czytamy w zaproszeniu na Narodowy Marsz Życia, które wystosował zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Narodowy Marsz Życia odbędzie się 14 kwietnia 2024 r. w Warszawie, w narodowe Święto Chrztu Polski. „To manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, a także wolności i niepodległości” – zwracają uwagę organizatorzy. Marsz będzie przebiegał pod hasłem: „Niech żyje Polska!” – Polska w naszych sercach, rodzinach, społecznościach samorządowych oraz we wspólnocie narodowej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30 na Placu Zamkowym. Jego głównym organizatorem jest Fundacja św. Benedykta.

„Wobec trwającej od wielu miesięcy promocji aborcji – marsz będzie wyjątkową okazją do pokazania naszego poparcia dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – podkreśla zarząd PFROŻ.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia działa od 1992 r.; zrzesza kilkadziesiąt organizacji chroniących życie oraz prorodzinnych. W 2012 roku za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego.

ARCYBISKUP GĄDECKI WZYWA NA MARSZ
Afirmacja TV

Inicjatywę Narodowego Marszu Życia wsparł metropolita poznański. Jak powiedział, manifestacja będzie „jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa".

„Miejmy nadzieję, że będziemy znakiem sprzeciwu i pokażemy nie tylko tym, który ten zamach na wartości przygotowują, ale całemu społeczeństwu, że stoimy na straży obrony chrześcijańskich. W Irlandii nie tak dawno społeczeństwo wygrało referendum w kwestii deprecjonującej małżeństwo na rzecz partnerskich związków. Stosunkiem głosów 70 proc. do 30 proc. Irlandczycy ten pomysł odrzucili. Więc nie jest tak, że jesteśmy skazani tylko na porażki” – mówił podczas zorganizowanej w Sejmie 22 marca konferencji z okazji Narodowego Dnia Życia Bogusław Kiernicki z Fundacja Św. Benedykta.

„Nie bójmy się nie tylko powiedzieć tak wobec oczywistych wartości, ale zróbmy to w sposób możliwie atrakcyjny i radosny. Nie jest prawdą, że jesteśmy w mniejszości, choć traktujemy siebie jako mniejszość, bo jesteśmy zakrzyczani przez media” – dodał.  

 

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama