Proaborcyjna senatorka kandydatką Lewicy na prezydenta Warszawy

Kandydatką Lewicy będzie Magdalena Biejat z Partii Razem. Wicemarszałek Senatu o skrajnie lewicowych poglądach dostała poparcie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

„Mogę dzisiaj oficjalnie oraz z ogromną dumą, radością i wdzięcznością powiedzieć, że w tych wyborach będę ubiegała się o urząd prezydenta m.st. Warszawy" – poinformowała Biejat na konferencji prasowej na Placu Zamkowym w Warszawie. Podkreśliła, że stolica europejskiego państwa, jakim jest Warszawa, „zasługuje na wizję i na odwagę”. 

Jako swój pierwszy cel do realizacji wymieniła budowę mieszkań. „Warszawa musi wreszcie rozpocząć wielki program inwestycji w budownictwo społeczne, w budownictwo dla wszystkich” – podkreśliła. Drugim obszarem działania ma być edukacja.

Członek Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel zapewnił, że jego organizacja udziela poparcia kandydatce Lewicy. Jako jej zasługę wskazał walkę o tworzenie przejść przez ulicę. W ostatnich latach w Warszawie zainstalowano światła i naziemne przejścia dla pieszych na kilku ruchliwych ulicach mających przejścia podziemne.

Magdalena Biejat jest z wykształcenia socjologiem, a z zawodu tłumaczem z języka hiszpańskiego. Od 2015 r. działa w Partii Razem. Bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego. W 2019 r. uzyskała mandat poselski, a w 2023 r. dostała się do Senatu i została jego wicemarszałkiem.

Biejat ma skrajnie lewicowe poglądy. W 2020 r. deklarowała, że chciałaby sprowadzić do Polski lewicowy hiszpański rząd. W zeszłym roku stwierdziła w radiu Zet, że 80 proc. Polaków popiera aborcję do 12. tygodnia ciąży (nie podała źródła tej informacji, a wszystkie sondaże wskazują na coś innego), w związku z czym „nie musimy już pytać Polaków, co sądzą, tylko musimy wprowadzić to prawo”.

Według oświadczenia majątkowego nie posiada większych oszczędności. Ma mieszkanie warte ok. 1 mln zł i hybrydową Toyotę Auris z 2017 r.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

Logo PZUZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama