Rektor KUL: Gwarantujemy holistyczne wykształcenie

Podejmujemy nowe zadania, które stawia przed nami dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość. Uczelnia musi odpowiadać na współczesne wyzwania – podkreślił rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Podczas Mszy św. w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli wspomnienie Św. Szczepana - pierwszego męczennika, w wielu parafiach, tradycyjnie odczytywany był list rektora KUL, a datki składane na tacę zostały przeznaczone na rzecz uczelni. Ks. prof. Kalinowski podziękował proboszczom i tym, którzy wsparli uczelnię.

KUL jest dziś nowoczesnym uniwersytetem, gwarantującym staranne i profesjonalne, holistyczne wykształcenie oparte o system wartości – powiedział rektor KUL.

Dodał, że pragnie by studenci i doktoranci mieli możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach.

„Dotyczy to także realizacji ich projektów i zainteresowań. Oferujemy 58 kierunków studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich oraz 38 kierunków drugiego stopnia. Odpowiadamy na współczesne wyzwania społeczne modyfikując lub tworząc nowe kierunki studiów, jak np. sztuczna inteligencja, czy bezpieczeństwo narodowe lub studia podyplomowe MBA” – powiedział ks. prof. Mirosław Kalinowski..

Rozwój w dziedzinie medycyny

W mijającym roku, na uniwersytecie zostało powołane Collegium Medicum, w którym kształceni są przyszli lekarze, pielęgniarki, położne i biotechnolodzy.

„Planujemy dalszy rozwój tej jednostki, trwa proces tworzenia szpitalnych oddziałów klinicznych. To realizacja planów sprzed stu lat, gdy twórcy KUL, na czele z ks. Idzim Radziszewskim, zamierzali umożliwić studiowanie nauk medycznych. Wiemy, jak duże jest dziś zapotrzebowanie w obszarze dostępności do świadczeń zdrowotnych. Dlatego podejmujemy to wyzwanie” – zaznaczył ks. prof. Kalinowski.

106 lat doświadczenia i tradycji

Podkreślił też, że uniwersytet analizuje zmieniającą się rzeczywistość społeczną i jest ośrodkiem opiniotwórczym. "Wdrażamy nowe technologie, funkcjonujemy w obszarze medialnym, sztucznej inteligencji, dostrzegamy potrzeby rynku pracy, współdziałamy ze środowiskiem biznesowym, nawiązujemy współpracę z krajowymi i zagranicznymi uczelniami, umożliwiamy kształcenie więźniom w ramach Centrum Studiów przy Areszcie Śledczym w Lublinie, prowadzimy Centrum Polonijne i Studium dla Polonii, włączamy się w budowanie relacji katolicko-żydowskich poprzez Centrum Heschela" – podkreśla rektor KUL.

Źródło: KAI

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama