Start CPK dopiero w 2035 roku. Na razie – rozbudowa Lotniska Chopina

Władze Polskich Portów Lotniczych przekazały, że Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie rozbudowane. Podały także nowy termin uruchomienia CPK w Baranowie – lotnisko ma ruszyć w 2035 roku, a nie jak zapowiadano wcześniej w 2028.

Prace budowlane na warszawskim lotnisku mają się rozpocząć w 2026 roku. Oddanie inwestycji zaplanowano na sezon letni 2029 r. Po rozbudowie przepustowość Lotniska Chopina ma wynosić ok. 30 mln podróżnych rocznie.

Równocześnie oddala się perspektywa uruchomienia CPK w Baranowie. Realnym terminem, zdaniem PPL, jest 2035 rok.

„Musimy zacząć już dzisiaj, żebyśmy w 2029 roku mogli powiedzieć, że zakończyliśmy inwestycję. Do 2034/2035 roku jesteśmy w stanie zapewnić niezbędną przepustowość na Mazowszu do czasu przeniesienia całego ruchu z Lotniska Chopina na nowe lotnisko centralne” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami pełnomocnik rządu do spraw CPK Maciej Lasek.

„1,3mld zł z tytułu zawartych umów o projektowanie CPK idzie do PIACHU! Pół miliona mieszkańców Warszawy żyjących w strefie hałasu Lotniska Chopina dowiaduje się, że rząd Donalda Tuska o połowę zwiększy ruch lotniczy nad stolicą. Tego nie grali jeszcze. Międzynarodowy skandal!” – skomentował doniesienia poseł PiS Jerzy Polaczek.

Źródła: wpolityce.pl, warszawa.wyborcza.pl, Interia, X.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama