„Tęczowe" ofiary II Wojny Światowej zamiast prawdziwych bohaterów

Urząd miasta w Warszawie poinformował niedawno, że już we wrześniu tego roku w stolicy otworzy Queer Muzeum. „Jednym z ważniejszych elementów (...) będzie pierwsza tablica upamiętniająca kłirowe ofiary II Wojny Światowej (...)” – czytamy na stronie UM Warszawa.

Nowa placówka będzie znajdować się przy ul. Marszałkowskiej i zgromadzi rozmaite dokumenty, świadectwa i artefakty dotyczące tęczowej „społeczności”. Część materiałów zaprezentowano pod koniec czerwca podczas konferencji prasowej.

„Maszyna do pisania Tadeusza Olszewskiego, poety i prozaika, działacza Warszawskiego Ruchu Homoseksualnego, oraz maszynopis jego “Zatoki ostów 2”. Akt nominacji poselskiej Anny Grodzkiej, pierwszej osoby transpłciowej wybranej do polskiego parlamentu w 2011 r. 12-metrowa tęczowa flaga, uszyta w 2006 roku przez Michała Pawlęgę, Krzysztofa Kliszczyńskiego oraz osoby wolontariackie Stowarzyszenia Lambda, w ramach sprzeciwu wobec zakazu zorganizowania Parady Równości w Warszawie” – czytamy na stronie urzędu miasta.

Obecna na konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy, Aldona Machnowska-Góra wyraziła zadowolenie, że muzeum w stolicy będzie trzecią tego typu placówką w Europie. Ideologię, która niszczy naturalną tożsamość płciową dzieci i młodzieży nazwała „tożsamością i historią miasta”. W sytuacji, kiedy wiele krajów wycofuje się z promowania ideologii LGBT – np., brytyjskie Ministerstwo Edukacji zamierza zakazać promowania ideologii płci w szkołach publicznych, ustalić wytyczne dotyczące edukacji seksualnej w zależności od wieku i chronić prawa rodzicielskie – Polska promuje ją w sferze publicznej, dodatkowo łącząc ją z historią i tożsamością miasta!

Mało tego, Muzeum, oprócz działalności wystawienniczej, będzie także pełniło rolę edukacyjną. „Jednym z ważniejszych elementów (...) będzie pierwsza tablica upamiętniająca kłirowe ofiary II Wojny Światowej (...)” – podkreślała Joanna Ostrowska, zajmująca się tematyką związaną z przemocą seksualną w czasie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu.

W sytuacji, kiedy z wystawy w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej usuwani są narodowi bohaterowie: bł. Ulmowie, o. Kolbe i rotmistrz Pilecki, taka perspektywa opisu II Wojny Świratowej brzmi dość absurdalnie...  

„Otwarcie Queer Muzuem to kolejny przykład próby zdominowania sfery publicznej przez lobby LGBT. Co więcej, realizowanie homoideologii prowadzi do demoralizacji dzieci i młodzieży oraz do zaburzenia sfery płciowej u dorastających ludzi. Władze miasta dając przyzwolenie na powstanie placówki na cześć patologicznego ruchu, przyczyniają się do realizacji krzywdzącej agendy” – komentuje na swojej stronie Fundacja Życie i Rodzina. 

Źródło: ratujzycie.pl, um.warszawa.pl

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama