Wpisał się do księgi, poprosił o modlitwę, po czym ukradł kościelną skarbonę

Do 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi Leszna (woj. wielkopolskie), który ukradł kościelną skarbonę. Tuż przed kradzieżą mężczyzna w księdze pamiątkowej świątyni napisał, że przeprasza za swój czyn i prosi o modlitwę - podała w środę policja.

Oficer prasowa leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka poinformowała, że w poniedziałkowe południe w klasztorze Ojców Franciszkanów w Osiecznej mężczyzna wyrwał z drewnianej, ściennej boazerii kościelną skarbonę z datkami wiernych. Zabrał łup i uciekł.

„Zanim dokonał tego przestępstwa w pamiątkowej księdze odwiedzających klasztor dokonał wpisu, przepraszając za swój czyn i prosząc o modlitwę” – podała policjantka.

W skradzionej skarbonie było około 200 zł. Straty z powodu uszkodzonej boazerii oszacowano na tysiąc złotych.

Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany w Lesznie. Sprawcą okazał się 37-letni mieszkaniec tego miasta. Według ustaleń policjantów po zabraniu pieniędzy wyrzucił skarbonę do pobliskiego rowu.

Złodziejowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama