Złe warunki dla kierowców. Możliwa gołoledź

W czwartek dużo chmur, z których nad morzem, na wschodzie oraz w południowej połowie kraju spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Na południu możliwa również gołoledź - przekazał Michał Kowalczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek dużo chmur. Lokalnie na północy kraju możliwe są większe przejaśnienia. Nad morzem oraz na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, natomiast w południowej połowie kraju opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Lokalnie na południu Polski mogą pojawić się opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna wyniesie -1 st. C na północnym wschodzie, około 2-3 st. pokażą termometry w centrum, najcieplej, bo do 4 st. będzie na Opolszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnianiami tylko na północy kraju. W centrum spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Na południowym zachodzie deszcz. Lokalnie w południowej połowie kraju możliwe są powodujące gołoledź marznące opady.

Temperatura spadnie nawet do -6 st. C na Suwalszczyźnie. W centrum kraju termometry pokażą około 0 st., najcieplej będzie na Górnym Śląsku - do 3 st. C.

Wiatr na północy będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu oraz wschodu. Na południu będzie słaby i umiarkowany, ale okresami porywisty i będzie wiał ze zmieniających się kierunków.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama