Kolumbia: biskupi przeciw sprzedaży doustnych środków poronnych

„Nie możemy pozwolić, aby kultura śmierci panowała w Kolumbii” – pisze w imieniu tamtejszego episkopatu bp Juan Vicente Córdoba.

Stoi on na czele Komisji ds. Życia przy Kolumbijskiej Konferencji Biskupów. Swe oświadczenie opublikował w związku z wydanym przez władze tego kraju zezwoleniem na wprowadzenie do sprzedaży doustnego środka farmakologicznego prowokującego aborcję.

„Postęp nie polega na mordowaniu dzieci ani uczeniu młodzieży nieetycznego podejścia do życia” – zauważa kolumbijski hierarcha, piętnując kulturę śmierci, której składa się ofiary na „ołtarzach progresizmu”. Podkreśla, że „trzeba raczej wychowywać młodzież, aniżeli udostępniać jej sposoby zabijania”. Przypomina, że w Kolumbii każde ludzkie życie od chwili poczęcia ma prawa chronione przez konstytucję. „Musimy potępić ową pogoń za śmiercią i bronić tych, którzy nie mają głosu, są przecież istotami ludzkimi – stwierdza w imieniu episkopatu przewodniczący Komisji ds. Życia. – Jako Kolumbijczycy domagamy się, by powstrzymać chemikalia, oferowane dziś młodzieży” – pisze bp Córdoba [czyt. Kórdowa] w związku z wprowadzeniem do sprzedaży doustnego środka poronnego.

ak/ rv, conferencia episcopal colombiana

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao