Irlandia: trwa kongres uniwersytetów katolickich

W Kolegium św. Patryka w irlandzkim Maynooth trwa XXVI Kongres Międzynarodowej Federacji Uniwersytetów Katolickich IFCU.

IFCU to jedna z największych tego typu organizacji na świecie, zrzesza 228 katolickich wyższych uczelni ze wszystkich kontynentów.

Tegoroczny kongres federacji odbywa się pod hasłem: „Uniwersytety Katolickie - działając solidarnie jako odpowiedzialni pośrednicy od poziomu lokalnego do globalnego”. Zawarty w temacie problem stanowi szczególnie trudne wyzwanie dla ośrodków edukacyjnych wobec skomplikowanej sytuacji aksjologicznej i etycznej dzisiejszego świata.

Nawiązał do tego m.in. uczestniczący w obradach prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej kard. Giuseppe Versaldi. Wskazał na główne wyzwania, które w nauczaniu Papieża Franciszka stoją przed katolickimi uniwersytetami. Przede wszystkim chodzi o zaangażowanie wyższych uczelni na polu socjalnym, umacnianie solidarności z ubogimi, promowanie sprawiedliwości społecznej czy troskę o środowisko naturalne. Hierarcha podkreślił także, że według Franciszka nauka zawsze powinna służyć życiu. W czasie pięciodniowych obrad uczestnicy Kongresu wybiorą na koleją kadencję nowe władze federacji.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao