Łotwa: powołaniowa „wyprawa młodych”

Wiosenna „Wyprawa Młodych” przeszła przedmieściami Rygi w Niedzielę Dobrego Pasterza. Inicjatywę zorganizowała Konferencja Instytutów Życia Konsekrowanego na Łotwie oraz tamtejsze katolickie ruchy młodzieżowe.

W „Wyprawie” wzięło udział w sumie około 50 osób. Kilkunastokilometrowy marsz zakończył się w ryskiej parafii Chrystusa Króla. Jak mówi jedna z organizatorek, s. Inese Ieva Lietaviete, w związku z Niedzielą Dobrego Pasterza celem inicjatywy było zapoznanie młodych z różnymi wspólnotami w Kościele – zarówno wspólnotami osób konsekrowanych, jak i ruchami młodzieżowymi. „A najlepiej poznaje się w drodze – zaznacza s. Inese. – Nasza ekspedycja prowadziła na północ Rygi, w takie mało znane, ale bardzo ważne miejsca. Wyprawę zakończyliśmy na Skanstniekach – w miejscu, gdzie znajdował się kiedyś pierwszy klasztor na Łotwie. Ten cysterski klasztor był bardzo ważnym historycznym miejscem związanym z różnymi walkami, ale i z początkami chrześcijaństwa”.

Dla uczestników „Wyprawy” Mszę odprawił abp Zbigniew Stankiewicz. Metropolita Rygi zachęcał młodych do poważnego podejścia do kwestii życiowego powołania, które można zrealizować tylko w szczerej i bliskiej relacji z Bogiem.

W parafii Chrystusa Króla młodzi zostali podjęci obiadem. Mieli też możliwość obejrzenia filmu o irlandzkiej misjonarce s. Clare Crockett, która zginęła wraz z pięcioma postulantkami w czasie trzęsienia ziemi w Ekwadorze w 2016 r.

Żródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama