Ks. Manuel Barrios Prieto nowym sekretarzem generalnym COMECE

Ks. Manuel Barrios Prieto został wybrany na nowego sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE. 1 września zastąpi na tym urzędzie dominikanina o. Oliviera Poquillona. Jego kadencja wg. nowych statutów organizacji potrwa cztery lata.

Nowy sekretarz generalny urodził się w 1962 roku w Madrycie. Dzieciństwo i młodość spędził w Rzymie, uczęszczając do szkoły angielskiej. Po formacji w rzymskim seminarium został wyświęcony na kapłana w bazylice św. Jana na Lateranie w 1988 roku. Potem studiował filozofię i teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, gdzie w 1998 roku otrzymał doktorat z teologii. Doktoryzował się również w zakresie psychologii na hiszpańskim uniwersytecie państwowym. Od 2011 roku był dyrektorem komisji ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego Episkopatu Hiszpanii. Od 20 lat pełni również funkcję proboszcza w jednej z madryckich parafii.

W komunikacie COMECE po ogłoszeniu nominacji napisano, że „wraz z nowym sekretarzem organizacja będzie kontynuowała swoją misję dialogu z instytucjami Unii Europejskiej, pracując dla dobra wspólnego i promując katolickie spojrzenie na tematy, którymi ona się zajmuje”.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao