W Madrycie o małżeństwie i rodzinie w nauczaniu Franciszka

Trybunał Roty Rzymskiej i wydział prawa kanonicznego Uniwersytetu św. Damazego zorganizowali w Madrycie dwudniowe spotkanie poświęcone małżeństwu i rodzinie w świetle ostatnich dokumentów Papieża Franciszka.

Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem zarówno prawników, jak i duszpasterzy.

Małżeństwo i rodzina w świetle eklezjologii Papieża Franciszka, reforma procesu o unieważnienie małżeństwa oraz sytuacja osób rozwiedzionych i żyjących w powtórnych związkach to niektóre z tematów madryckiego spotkania. Szczególne zainteresowanie budzi interpretacja VII rozdziału adhortacji Amoris laetitia. Spotkanie koordynuje ks. Pio Vinto Pinto, emerytowany dziekan Trybunału Roty Rzymskiej.

- Jest to spotkanie na temat małżeństwa i rodziny, które Rota Rzymska organizuje w różnych krajach i na różnych kontynentach, aby promować duszpasterstwo małżeństwa i rodziny - mówi prof. Roberto Serres, dziekan wydziału prawa kanonicznego Uniwersytetu św. Damazego. – Chodzi przede wszystkim o zastosowanie praktyczne. Podawane są pewne zasady teoretyczne, ale ukierunkowane na zastosowanie praktyczne wynikające z motu proprio Papieża Franciszka o nowym procesie deklaracji nieważności małżeństwa, a także z adhortacji Amoris Laetitia. Chodzi o to, by zobaczyć jak te wszystkie zasady, które Papież przedstawia w tych dokumentach można wprowadzić w życie.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Wzięło w nim udział wielu adwokatów, sędziów oraz odpowiedzialnych za duszpasterstwo rodzin.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama