Asia Bibi - bohaterska Niewiasta

Asia Bibi opowiada o tym, jak ona i jej rodzina byli testowani przez Boga. „Bóg dał moim dzieciom dużo cierpliwości”, mówi i patrzy na Eshę. „Esha miała tylko osiem lat, kiedy zostałam aresztowana. Bóg zobaczył jej łzy i dał jej dużo cierpliwości”.

Asia wydaje się radosna i zrelaksowana, gdy odpowiada na pytania przedstawicieli międzynarodowych mediów i organizacji. Doświadczone oko zauważa jednak, że to dopiero początek długiej drogi uzdrowienia. Oto kilka wybranych odpowiedzi na zadane pytania:

Jak pobyt w więzieniu wpłynął na twoją wiarę?

„Moja wiara była zawsze silna, ponieważ moja rodzina była bardzo oddana Bogu, ale stała się silniejsza, ponieważ wiem, że Bóg jest ze mną zawsze – i nigdy mnie nie zostawi bez pomocy”.

Jak to jest możliwe, że doświadczyłaś tak trudnych chwil w więzieniu i nie zwątpiłaś w istnienie Boga?

„Nigdy nie wątpiłam, bo kiedy się urodziłam, duchowny powiedział mojej mamie: ‘To dziecko zostanie poddane próbie przez Boga’. Moi rodzice wielokrotnie opowiadali mi tę historię, a ja wiedziałem, że pewnego dnia to się stanie”.

Czy wiedziałaś, że w czasie pobytu w więzieniu byłaś symbolem nadziei i wiary?

„[...] Byłam pewna, że pewnego dnia zostanę zwolniona z więzienia, bo byłam niewinna. Kiedy mój ojciec mnie odwiedził, powiedział, że zostałem oskarżona z powodu imienia Jezusa, i powiedziałam mu, że również ze względu na imię Jezusa zostanę uwolniona”.

Za: Open Doors Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama