Trzech biskupów z USA pochwaliło administrację Donalda Trumpa za jej przewodnictwo w koalicji 33 państw członkowskich ONZ, które podpisały w ubiegłym tygodniu Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny.
Trzech biskupów przewodniczących poszczególnych organów Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB) pochwaliło administrację Donalda Trumpa za jej przewodnictwo w koalicji 33 państw członkowskich ONZ, które podpisały w ubiegłym tygodniu Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Umacnia ona koalicję na rzecz osiągnięcia lepszego zdrowia kobiet, ochrony życia ludzkiego, wzmocnienia roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej i ochrony suwerenności każdego państwa w zakresie regulacji związanych z ochroną nienarodzonych dzieci. Oznacza to sprzeciw wobec kolejnych nacisków instytucji międzynarodowych.
Arcybiskup Joseph F. Naumann z Kansas City w Kansas, przewodniczący Komitetu ds. Obrony Życia, biskup David J. Malloy z Rockford, przewodniczący Komitetu ds. Międzynarodowej Sprawiedliwości i Pokoju oraz biskup David A. Konderla z Tulsy, przewodniczący Podkomitetu ds. Promocji i obrony Rodziny episkopatu USA stwierdzili:
„Jesteśmy wdzięczni administracji za jej przywództwo w pracach nad tą historyczną deklaracją, która głosi wiele kluczowych prawd o świętości ludzkiego życia i rodziny, w tym, że każdy człowiek ma przyrodzone prawo do życia i że rodzina jest podstawą zdrowego społeczeństwa. Równie ważne jest to, że wspomniana deklaracja jasno stwierdza, iż każdy kraj ma suwerenne prawo do określania własnych praw dotyczących aborcji, bez stosowania przymusu. Mamy nadzieję, że niniejsza deklaracja posłuży jako katalizator dla tych 33 państw i wielu innych, aby wytrwale zjednoczyć się przeciwko potężnym siłom międzynarodowym, które promują aborcję i podkopują rodzinę na całym świecie” – napisali przedstawiciele amerykańskiego episkopatu katolickiego.
Wśród sygnatariuszy Deklaracji Konsensusu są oprócz Stanów Zjednoczonych, m. in. także Polska, Brazylia i Węgry.
Źródło: st (KAI/USCCB) / Waszyngton