reklama

Indie: rząd nagrodził Caritas za reakcję na pandemię Covid-19

Caritas Indie oraz Katolicka Konferencja Episkopatu Indii zostały wyróżnione jako najlepsze organizacje pozarządowe zajmująca się opieką zdrowotną podczas wybuchu pandemii Covid-19.

Federalny Minister Zdrowia Harsh Vardhan wręczył nagrodę ojcu Paulowi Moonjely, dyrektorowi Caritas India, 2 października podczas ceremonii zorganizowanej przez grupę medialną India Today. „Siła instytucjonalna Kościoła jako kolektywu humanitarnego pomogła nam połączyć siły i dotrzeć do każdego zakątka Indii przy niesamowitym wsparciu katolików” - powiedział ojciec Moonjely w przesłaniu po wręczeniu nagrody. „Dedykuję tę nagrodę wszystkim naszym wojownikom, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom w różnych częściach kraju”.

Podczas akcji humanitarnej w czasie pandemii Covid-19, Caritas Indie skupiła się na tym, aby okazać solidarność z bezbronnymi i zmarginalizowanymi grupami społecznymi i udzielić im wsparcia. Kościelna instytucja przyjęła strategię: „Bądźcie dobrze poinformowani, szkoleni, ostrożni, w jedności i współczujący”, zgodnie z zasadami Caritas Internationalis - powiedział Ojciec Moonjely.

Założona w 1962 roku Caritas Indie jest oficjalnym ramieniem rozwojowym Kościoła w Indiach. Jest także członkiem konfederacji Caritas zrzeszającej ponad 160 organizacji członkowskich działających w prawie 200 krajach, co czyni ją drugą co do wielkości instytucją humanitarną na świecie. W ciągu ostatnich pięciu dekad Caritas Indie znacząco przyczyniła się do rozwoju kraju, wspierając 22 945 projektów o wartości 13,73 mld rupii.

Źródło: vaticannews.va
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao