Szkoły katolickie w Australii obniżają czesne w związku z epidemią

Katolickie szkoły w całej Australii wprowadzą ulgę w opłatach dla rodzin borykających się z trudnościami finansowymi z powodu pandemii - zdecydował episkopat tego kraju.

“Wiemy, że wiele rodzin nie stać obecnie na opłaty. Mamy długą tradycję pomocy osobom, które mają problemy z finansowaniem edukacji” - zapewnia Jacinta Collins z Narodowej Komisji Edukacji Katolickiej, działającej w imieniu biskupów.

Komisja zapewnia, że poszukuje sposobów na rozszerzenie już istniejących rozwiązań w zakresie zwolnienia z opłat, aby odciążyć finansowo rodziny w tym trudnym okresie. "Niedawno, w czasie pożarów lasów i suszy, przekonaliśmy się, że niektóre rodziny są bardziej dotknięte problemem niż inne, dlatego staramy się, aby odpowiednie wsparcie i pomoc trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - powiedziała Jacinta Collins.

W celu określenia skali problemu i zakresu niezbędnej pomocy rodziny zapraszane są na rozmowy z przedstawicielami szkół za pośrednictwem telefonu lub internetu. "Rozumiemy jak trudno jest rodzicom zgłaszać problemy finansowe, ale zapewniam, że każda sprawa będzie rozpatrywana z troską i dyskrecją" - dodała Collins.

Katolickie szkoły w Australii kształcą prawie 770 tys. uczniów. Do jednej z nich chodzi co piąty australijski uczeń.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama