reklama

Zaolzie: w Jabłonkowie do 14 sierpnia bez nabożeństw publicznych

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej w Jabłonkowie, bp Martin David postanowił, że w dniach od 7-14 sierpnia w tamtejszej parafii nie będą sprawowane liturgie publiczne.

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej w Jabłonkowie, w tym stwierdzeniem obecności koronawirusa w tamtejszym klasztorze sióstr Elżbietanek, a także wśród osób pracujących i korzystających z posługi Domu św. Elżbiety, administrator apostolski znajdującej się na terenie Republiki Czeskiej diecezji ostrawsko-opawskiej, bp Martin David postanowił, że w dniach od 7-14 sierpnia w tamtejszej parafii nie będą sprawowane liturgie publiczne.

Bp David wezwał wiernych do udziału w Mszach świętych za pośrednictwem stron internetowych parafii w Jabłonkowie, bądź innych mediów publicznych. Prosi, by w tych dniach nie wyjeżdżać do innych kościołów. Nadal obowiązuje tam dyspensa od udziału na niedzielnej Mszy świętej. Zawieszenie liturgii publicznych nie dotyczy udziału w nabożeństwach podczas zawarcia sakramentu małżeństwa, udzielania Chrztu Świętego i obrzędów pogrzebu. Podczas tych nabożeństw obowiązuje stosowanie środków ostrożności: założenie na twarz maseczek higienicznych, dezynfekcja rąk, niemożliwość korzystania z wody święconej w kropielniczkach a także przyjmowanie Komunii świętej wyłącznie na rękę. Administrator apostolski diecezji ostrawsko-opawskiej zaapelował o przestrzeganie tych nakazów, będących wyrazem szacunku dla ochrony życia i zdrowia własnego oraz bliźnich.

st (KAI/TS CBK) / Jabłonków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao