Budapeszt: Kongres Eucharystyczny odbędzie się off-line

Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie odbędzie się off-line i weźmie w nim udział Papież Franciszek – zapewniają organizatorzy tego wydarzenia. Pozwala na to poprawa sytuacji sanitarnej na Węgrzech oraz postępujące szczepienia na Covid-19.

W wydanym właśnie komunikacie prasowym Węgrzy podkreślają międzynarodowy charakter tego wydarzenia. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęli już między innymi kard. Robert Sarah z Watykanu, kard. Yeom Soo-jung z Seulu, kard. Orani João Tempesta z Rio de Janeiro, a także patriarcha Louis Raphaël I Sako z Iraku. Organizatorzy liczą też na napływ zagranicznych pielgrzymów. Zapewniają, że są gotowi na ich przyjęcie i zachęcają do zgłoszeń na internetowych stronach Kongresu (www.iec2020.hu).

Kongres rozpocznie się 5 września Mszą na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. Będzie ona połączona z Pierwszą Komunią i rozpoczęciem roku szkolnego dla katolickich ośrodków oświatowych. W kolejnych dniach do 10 września kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne.

11 września rozpocznie się dwudniowy kulminacyjny etap Kongresu Eucharystycznego. Kard. Péter Erdő odprawi tego dnia Mszę na placu Kossutha, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do Placu Bohaterów. Tam też następnego dnia odbędzie się celebracja wieńcząca Kongres Eucharystyczny z udziałem Papieża Franciszka.

Krzysztof Bronk - Watykan

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao