reklama

Chrześcijanie muszą być gotowi do przyjmowania każdej formy męczeństwa

Chrześcijanie powinni być gotowi na nowy wiek męczeństwa – na męczeństwo zrzeczenia się niektórych swobód, na znoszenie białych męczeństw, bez względu na to, jakie cierpienie by one oznaczały, aby być wiernym Jezusowi Chrystusowi – powiedział bp Joseph Strickland.

Biskup Joseph Strickland w jednym z odcinków „The Bishop Strickland Show” skupia uwagę na znaczeniu i potrzebie przygotowania chrześcijan do męczeństwa w jakiejkolwiek formie i kiedykolwiek nadejdzie. 

Bp Strickland i gospodarz Terry Barber rozmawiają o proklamacji prezydenta Trumpa z okazji 850. rocznicy męczeństwa św. Tomasza Becketa. Biskup Strickland nazwał proklamację prezydenta formą „prawdziwego przywództwa”.

Biskup Strickland stwierdza, że Tomasz Becket „wolał umrzeć niż ugiąć się pod jakimkolwiek innym autorytetem”.

Biskup podkreślił potrzebę, aby chrześcijanie w dzisiejszym społeczeństwie byli gotowi i chętni do cierpienia dla Jezusa Chrystusa, tak jak czyniło to wielu męczenników Kościoła na przestrzeni dziejów.

Bp Strickland wzywa chrześcijan, aby „byli gotowi na nowy wiek męczeństwa – na męczeństwo zrzeczenia się niektórych swobód. Na znoszenie białych męczeństw, jakiekolwiek cierpienie by oznaczały, bez względu na to, co oznacza ostracyzm (…) aby być wiernym Jezusowi Chrystusowi”.

Strickland mówi, że musimy się modlić, abyśmy „byli prowadzeni mądrością Bożą i Duchem Świętym” i mogli rozpoznać, kiedy konieczne jest męczeństwo. Jeśli do tego dojdzie, „nie możemy zaprzeczyć prawdzie i powinniśmy się opierać” – mówi.

Na koniec, opisując historię innego męczennika, św. Tomasza More'a, biskup Strickland powiedział, że „powinniśmy być mądrzy i przebiegli, nawet jeśli musimy skorzystać z prawa i wszelkich dostępnych środków, aby prawnie zakwestionować wszelkie ograniczenia głoszenia prawdy Jezusa Chrystusa, Dziesięciu Przykazań i nauki Kościoła”.

Źródło: lifesitenews.com

Rozmowa wideo

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao