Dustin Colquitt w filmie o ochronie życia: „to szalone, że aborcja jest legalna!”

„Podnoszę głos w imieniu tych, co nie mogą mówić, w imieniu bezbronnych i zapraszam was do zrobienia tego samego” – apeluje utytułowany sportowiec Dustin Colquitt w filmie o ochronie życia.

To „szalone, że aborcja jest legalna” – mówi Dustin Colquitt w filmie powstałym dla grupy LiveAction zajmującej się ochroną życia. Colquitt to zawodowy sportowiec, który w 2020 roku wygrał Super Bowl, finał National Football League (NFL).

W stanie Kansas w ciągu minionych lat wiele się zmieniło. Zabroniono aborcji po 22 tygodniu ciąży. Na tym etapie ciąży niemowlęta są w stanie przeżyć poza brzuszkiem mamy. Obywatele nie są już zmuszani do finansowania aborcji z podatków lub składek ubezpieczeniowych. Pięć lat temu Kansas było pierwszym stanem, który zakazał aborcji w drugim trymestrze ciąży, w którym nienarodzone ciało dziecka jest rozszarpywane. O tym wszystkim przypomina sportowiec, gdy mówi o postępie w ochronie życia.

Jednak postępom tym zagraża niedawne orzeczenie Sądu Najwyższego Kansas. W 2020 roku sąd uznał, że istnieje prawo do aborcji. „Podnoszę głos w imię pozbawionych głosu i zapraszam was do zrobienia tego samego” – apeluje więc Colquitt.

Dustin Colquitt wstąpił do Kościoła katolickiego jako dorosły i ma pięcioro dzieci.

źródło za: kath.net

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama