Kard. Dolan: Przemoc na świecie się nie skończy, dopóki nie zatrzymamy aborcji

Kard. Timothy Dolan wezwał społeczeństwo do położenia kresu masowej przemocy na całym świecie, czego pierwszym krokiem powinien być zakaz aborcji. „Przemoc nie skończy się, dopóki nie zatrzymamy domniemanej, nietykalnej radykalnej licencji na aborcję, która wydaje się urzekać część naszego społeczeństwa” – powiedział.

Jak podaje Catholic News Agency, w artykule opublikowanym 20 października w Catholic New York kardynał powiedział, że większość ludzi, bez względu na ich przekonania, wydaje się zgadzać, że „nasz świat stracił podstawowy szacunek dla życia”.

Wśród problemów dręczących wielu ludzi wymienił przestępczość, rasizm, imigrację, wojnę, biedę, samobójstwa, strzelaniny i inne rodzaje przemocy. Zaznaczył, że zakończenie aborcji byłoby bardzo ważnym krokiem w wyeliminowaniu wszelkiej przemocy i przywróceniu szacunku dla życia.

„Przemoc nie skończy się, dopóki nie zatrzymamy domniemanej, nietykalnej radykalnej licencji na aborcję, która wydaje się urzekać część naszego społeczeństwa” – powiedział.

Przypomniał też słowa Matki Teresy: „Nie możemy się dziwić, gdy słyszymy o morderstwach, zabójstwach, wojnach, nienawiści. Jeśli matka może zabić własne dziecko, cóż nam pozostaje, jak nie zabijać się nawzajem?”

Kard. Dolan powiedział, że przepisy, które pozwalają ćwiartować i zabijać nienarodzone dzieci, stanowią zagrożenie dla podstawowego prawa do życia wszystkich ludzi. Zacytował papieża Franciszka, który porównał aborcję do „wynajęcia zabójcy”.

Jak podkreślił, skoro delikatne życie niewinnego dziecka w łonie matki, które jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie, może zostać zakończone, to kto może czuć się bezpiecznie? Jeśli jakieś udogodnienia czy wybory mogą przebić życie dziecka w łonie matki, to jakie życie nie jest zagrożone? – pytał kardynał.

„Kiedy prawo pozwala na zniszczenie bezbronnego życia, zmusza pracowników służby zdrowia do robienia tego wbrew sumieniu i żąda, aby nasze pieniądze je dofinansowywały, jakie przesłanie przekazujemy na temat godności osoby ludzkiej i świętość życia?” – zastanawia się hierarcha.

Kard. Dolan zaznaczył, że bez względu na wyznanie czy wiarę każdy powinien się włączyć w działania na rzecz zakończenia aborcji. Wezwał ludzi do obrony bezbronnych nienarodzonych dzieci i ujawniania, że prawo zezwalające na aborcję jest tak naprawdę „nieludzkie, brutalne i sprzeczne z prawami człowieka”.

W Stanach Zjednoczonych około 63 miliony nienarodzonych dzieci zostało zabitych w legalnych aborcjach od 1973 roku. Na całym świecie tylko w 2020 roku zabito około 42,6 milionów nienarodzonych dzieci, jak podaje Worldometer.

Źródło: lifenews.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao