Podczas konferencji Dealbook Online Summit zorganizowanej przez „New York Times” księżna Sussex zauważyła, że taka funkcja przyczyniłaby się do zmniejszenia „jadowitych” komentarzy w sieci. Do tej pory bowiem jedyną możliwością zaznaczenia swojego sprzeciwu jest tylko właśnie skomentowanie.
Meghan Markle podkreśliła, że Instagram posiada przycisk „lubię to” oraz oferuje możliwość umieszczania komentarzy. Nie ma jednak opcji „nielubienia”. Dlatego jej zdaniem ci, którym podoba się treść publikowana przez właściciela profilu, dają mu po prostu „lajka”. Niezadowoleni czują się z kolei zobligowani do wyrażenia swoich negatywnych uczuć w komentarzach.
„Jeśli nie zgadzasz się z czymś, czujesz, że musisz to skomentować w naprawdę jadowity sposób” – zauważyła Meghan Markle. Jej zdaniem gdyby można było skorzystać z przycisku symbolizującego dezaprobatę, wielu internautów po prostu ograniczyłoby się do kliknięcia i nie szukaliby już ujścia dla swojego niezadowolenia w obraźliwych komentarzach.
Sesja internetowa, podczas której wystąpiła Meghan Markle, poświęcona była zagadnieniu: „Jak kobiety mogą osiągnąć parytet ekonomiczny i zawodowy?”.
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.