reklama

Nowe amerykańskie badanie pokazuje, dlaczego lepiej zamieszkać z ukochaną osobą po ślubie

Małżeństwa bez wspólnego pożycia przed ślubem są znacznie trwalsze – wykazali amerykańscy badacze.

Jak można przeczytać na portalu kath.net, małżeństwa religijne rzadziej kończą się rozwodem, ponieważ religia przyczynia się do mniejszej liczby związków przedmałżeńskich, w których dochodzi do wspólnego pożycia przed ślubem, co pokazuje nowe badanie przeprowadzone przez amerykański instytut rodzinny. Osoby religijne częściej starają się dochować czystości.

W tym celu zbadano historie życia ponad 50 000 kobiet. Naukowcy wyjaśnili, że kobiety, które nie mieszkały ze swoim partnerem przed ślubem, miały niższy wskaźnik rozwodów. Jest to szczególnie widoczne u kobiet, które wyszły za mąż w wieku poniżej 25 lat.

Autorzy badania wyjaśniają, czemu religia jest czynnikiem stabilizującym. Religijne kobiety mają tendencję do szukania bardziej „przyjaznych małżeństwu” mężczyzn, których wartości i przekonania sprawiają, że nadają się do związku na całe życie. Z drugiej strony religia niesie ze sobą wsparcie instytucji lub społeczności w przypadku problemów małżeńskich, a także spojrzenie na same problemy sprzyjające stabilności.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao