Sąd w USA orzekł na korzyść katolickiej szkoły. Homoseksualna nauczycielka zwolniona z placówki

Amerykański sąd apelacyjny orzekł, że katolicka szkoła może zwolnić nauczycielkę, której styl życia koliduje z wartościami moralnymi instytucji. Gwarantuje jej to pierwsza poprawka do konstytucji.

 

Decyzja, która zapadła 28 lipca, toczyła się pomiędzy homoseksualną nauczycielką Lynn Starkey a Wyższą Szkołą im. Roncallego podlegającą Archidiecezji Indianapolis.

Kobieta pracowała w szkole ponad 40 lat. W ostatnich latach pełniła funkcje kierownicze. 

W 2018 roku Lynn Starkey poinformowała szkołę, że żyje w związku homoseksualnym. Szkoła zdecydowała o nieprzedłużaniu jej kontraktu, ponieważ złamała warunki umowy zawarte z pracodawcą. Uczelnia zakazuje pracownikom angażowania się w związki jednopłciowe, które są niezgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Zgodnie z umową pracownicy, którzy żyją sprzecznie z zasadami Kościoła, będą zawieszeni lub zwalniani z pracy.

Nauczycielka, Lynn Starkey, wniosła sprawę do sądu.

W ubiegłym roku sąd federalny uznał, że szkoła miała prawo zwolnić nauczycielkę, co potwierdził również sąd apelacyjny, odwołując się do pierwszej poprawki amerykańskiej konstytucji, która gwarantuje wolność religijną.

Kancelaria prawnicza zajmująca się wolnością religijną, która występowała jako doradca w pozwie, napisała , że ​​sąd „przyznał całkowite zwycięstwo szkole katolickiej, ponieważ muszą one mieć swobodę wyboru, kto będzie nauczał i kształtował wiarę dla następnego pokolenia."

Jak wskazuje portal LifeSiteNews, jest to zwycięstwo dla wolności religii.

Źródło: LifeSiteNews

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao