Trump: Wierzymy, że każde nienarodzone dziecko jest świętym darem od Boga

Zdaniem byłego prezydenta Donalda Trumpa, decyzja Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe przeciwko Wade jest „odpowiedzią na modlitwy milionów ludzi”.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił w piątek orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 roku. Dzięki temu regulacje dotyczące aborcji będą leżały w gestii władz stanowych.

Były prezydent USA Donald Trump powiedział tysiącom konserwatystów, zgromadzonych na wiecu w Illinois, że „sąd orzekł zwycięstwo Konstytucji, zwycięstwo rządów prawa, a przede wszystkim zwycięstwo życia. Ten przełom jest odpowiedzią na modlitwy milionów ludzi. Te modlitwy zostały wysłuchane. Wasza bezgraniczna miłość, poświęcenie i oddanie zostały w końcu w pełni nagrodzone. Gratulacje” – powiedział Trump.

„Wierzymy, że każde nienarodzone dziecko jest świętym darem od Boga” – dodał były prezydent USA.

Po ogłoszeniu orzeczenia Sądu Najwyższego USA, lekarze odwoływali zaplanowane zabiegi przerywania ciąży, m.in. na polecenie ustawodawców stanowych. Media podają przykłady m.in. z Missouri, Arizony i Arkansas.

Jak mówiła cytowana przez CNN dr DeShawn Taylor z kliniki Desert Star Family Planning w Phoenix, jej klinika odwołała około 20 wstępnie zaplanowanych zabiegów aborcyjnych.

Źródło: lifenews.com, niezależna.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama