Bp Meier: w Kościele w Niemczech brakuje powietrza! Jesteśmy wciśnięci w gorset i uwięzieni w nim

Bp Meier podkreśla, jak wiele zdradza język, używany obecnie w Niemczech. „Ciągle mówimy o „Kościele niemieckim” zamiast o „Kościele w Niemczech”? To nie jest nasz Kościół, to Kościół Chrystusa!” – mówi biskup Augsburga.

Biskup Augsburga, bp Bertram Meier, ubolewa nad tym, co dzieje się z Kościołem w Niemczech. Ostatnio podkreślił, że już sam język zdradza nastroje, które panują w jego otoczeniu. „Nasz język nas zdradza, kiedy ciągle mówimy o „Kościele niemieckim” zamiast o „Kościele w Niemczech”… A to nie jest nasz Kościół, ale Kościół Jezusa Chrystusa! Czy chcemy to przyznać, czy też nie, to właśnie tak jest!” – mówi stanowczo bp Meier. „Nie mamy zwierzchnictwa w Kościele, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy aktywni. Panem w domu Kościoła jest Jezus Chrystus i Jego Duch Święty” – dodaje.

Biskup podkreślił, że nastroje, które panują w Kościele w Niemczech są jak pleśń. To nastrój, który jest całkowicie, jego zdaniem, przeciwny temu, czego pragnąłby Jezus. A on chciałby, aby jego uczniowie byli misjonarzami, głosili Ewangelię, tętnili życiem.

„W świetle dyskusji wewnątrz Kościoła wydaje mi się, że jesteśmy wciśnięci w gorset i uwięzieni w nim. Brakuje nam powietrza, brakuje nam świeżego powiewu Ducha Świętego” – podkreśla biskup Augsburga.

Jak mówił bp Meier, każdy powinien zadawać sobie ważne pytanie: czy nadal spełniam polecenia Jezusa? Tylko szczere odpowiedzi mogą dać odnowę ducha. Inaczej zostaje pleśń...

Bp Meier nie boi się mówić konkretnie i stanowczo. „Tak, czasem musimy i będziemy musieli zmagać się z opozycją z zewnątrz. Czasami jesteśmy narażeni na ostrą i zjadliwą krytykę. Jeśli stajesz w obronie wiary katolickiej, to coraz częściej powoduje to niezrozumienie, delikatniej mówiąc - zdumienie” – mówi biskup. Nie można bać się obrony wartości chrześcijańskich w tym świecie. 

„Niemniej jednak pójście za Jezusem nie może oznaczać po prostu wycofania się ze świata. Ważne jest dawanie świadectwa nadziei, którą my sami mamy być przepełnieni. Mamy pracować dla świata jako sól i światło. Może nie jesteśmy ze świata, ale jesteśmy w tym świecie, aby na nim odciskać piętno Ewangelii!” – apeluje biskup Augsburga.

źródło za: kath.net

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama