Papież złoży trzydniową wizytę na Węgrzech

Franciszek po raz drugi odwiedzi Węgry. Watykańskie Biuro Prasowe potwierdziło, że Papież przyjął zaproszenie węgierskich władz państwowych i kościelnych. Podano też program podróży apostolskiej, która potrwa trzy pełne dni, od 28 do 30 kwietnia i ograniczy się do samego Budapesztu. Przypomnijmy, iż Franciszek był już w tym mieście w 2021 r. z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Papież wygłosi w sumie pięć przemówień, jedną homilię oraz rozważanie przed modlitwą Regina Coeli. W pierwszym dniu odwiedzin przewidziano oficjalną ceremonię powitalną, wizytę kurtuazyjną u prezydent Węgier oraz rozmowę z premierem. Odbędą się również spotkania z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz z duchowieństwem, zakonnikami, seminarzystami i osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo.

W sobotę 29 kwietnia Franciszek zobaczy się z ubogimi oraz uchodźcami, a także z węgierską młodzieżą. Przewidziano też dwa inne spotkania: prywatne z dziećmi, które są podopiecznymi Instytutu bł. László Batthyánya-Strattmanna, oraz z jezuitami.

W niedzielę 30 kwietnia Papież odprawi Mszę na placu Lajosa Kossutha i odmówi modlitwę Regina Caeli. Po południu natomiast planuje się spotkanie ze środowiskiem akademickim oraz światem kultury.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao