Ponad 100 tys. mężczyzn pielgrzymowało do sanktuarium Matki Bożej z Aparecidy

Ponad 100 tys. mężczyzn przybyło do sanktuarium Matki Bożej z Aparecidy. Była to już piętnasta pielgrzymka mężczyzn odmawiających różaniec do patronki Brazylii. W pierwszej uczestniczyło zaledwie 600 osób, potem z każdym rokiem liczba pątników cały czas rosła. Różańcowa pielgrzymka mężczyzn jest największym wydarzeniem w tym sanktuarium poza październikowym odpustem, który odbywa się w uroczystość Patronki i Królowej Brazylii.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyło hasło „Powołania dla Kościoła”, a mottem były słowa św. Alfonsa: „Udane powołanie, szczęśliwe życie”. „Jest czymś pięknym widzieć tylu mężczyzn przybyłych z różnych regionów Brazylii, mających te same pragnienia bycia lepszymi mężczyznami, ojcami, mężami czy też lepszymi pracownikami, pracodawcami, a w końcu także lepszymi chrześcijanami” – zaznaczył profesor Tarcísio Cardoso Brito, członek grupy różańcowej mężczyzn z Nanuque, w stanie Minas Gerais. Dodał, że „różaniec jest modlitwą pokornych, dlatego też staramy się z każdym dniem poprzez rozważania różańcowe mieć serce bardziej potulne, pokorne, tak jak Matka Najświętsza i być pomocnym mówiąc, że jestem tutaj, Panie”.

Modlitwa różańcowa stała się źródłem pocieszenia dla mieszkańców Brumadinho (w stanie Minas Gerais), kiedy tama w Mina Corrego do Feijão, należąca do firmy wydobywczej Vale, pękła w dniu 25 stycznia 2019 r., powodując śmierć 272 osób. Była to jedna z największych górniczych katastrof ekologicznych w kraju. Pęknięcie tamy było bardzo trudnym epizodem, ale modlitwa różańcowa i pielgrzymka mężczyzn do Aparecidy w następnym miesiącu przyniosły dla miasta pociechę Matki Bożej” – podkreśla kierowca Ronei Gomes Medeiros i dodaje: „skoro tematem tegorocznej pielgrzymki są powołania dla Kościoła, to będziemy się bardzo modlić w intencji tych powołań, aby mężczyźni przyszli do Kościoła. I nie tylko po to, by zwiększyć liczbę wiernych. Pragniemy, aby mężczyźni odkryli swoje powołanie w Kościele”.

Sanktuarium Matki Bożej z Aparecidy było konsekrowane w 1980 r. przez św. Jana Pawła II, podczas jego pierwszej wizyty apostolskiej w Brazylii.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama