Teksas rozwija program ratujący dzieci przed aborcją. Przeznaczy rekordową sumę 225 mln dolarów

Władze Teksasu zatwierdziły rekordową sumę 225 mln dolarów na program Texas’ Alternatives to Abortion. Jest on wsparciem dla kobiet w ciąży i matek i pomaga w ratowaniu dzieci przed aborcją. 

Po obaleniu wyroku Roe v. Wade i wprowadzeniu zakazu aborcji przez Teksas placówki wspierające życie dzieci odnotowały 43-proc. wzrost zapotrzebowania na taką pomoc. 

Organizacja Texas Right to Life starała się wpłynąć na ustawodawców, aby przeznaczyli 200 mln dolarów na program Alternatives to Abortion na lata 2024 i 2025 oraz aby dodały 25 mln dolarów na rok 2023. 

Dzięki programowi kobiety w ciąży i rodziny z Teksasu otrzymują wsparcie w postaci usług socjalnych, artykułów dla dzieci, szkoleń zawodowych czy pomocy adopcyjnej. Stan Teksas zwraca organizacjom non-profit koszty usług świadczonych przed i po urodzeniu dziecka, nawet do ukończenia przez dziecko trzech lat.

Cody Vasut, który przedstawił poprawkę mającą na celu zwiększenie finansowania programu, powiedział podczas debaty: „Programy te zapewniają kobietom w potrzebie usługi o kluczowym znaczeniu. W zeszłym roku skorzystało z nich ponad 100 000 osób”.

Poprawka uzyskała poparcie wszystkich republikanów, a także niektórych demokratów. Została przyjęta stosunkiem głosów 86-62.

„Alternatywy dla aborcji” w Teksasie to największy i odnoszący największe sukcesy program finansowany przez państwo w całym kraju dotyczący pomocy kobietom i zapobieganiu aborcji. 

Ustawa o zwiększeniu finansowania programu czeka teraz na przejście reszty procesu legislacyjnego i podpis gubernatora. Przyjęcie jej pozwoli na dalsze wsparcie kobiet i ratowanie dzieci przed śmiercią. 

Źródło: lifenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama