Franciszek wezwał do poszanowania każdego życia ludzkiego i do walki z handlem ludźmi

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty wezwał do poszanowania każdego życia ludzkiego oraz walki z procederem handlu ludźmi.

Dziś we Włoszech obchodzimy Dzień dla Życia pod hasłem „Siła życia nas zadziwia”. Przyłączam się do włoskich biskupów, wyrażających  pragnienie przezwyciężenia wizji ideologicznych, aby na nowo odkryć, że każde ludzkie życie, nawet to najbardziej naznaczone ograniczeniami, ma ogromną wartość i jest zdolne do dania czegoś innym.

Pozdrawiam młodych ludzi z wielu krajów, którzy przybyli na Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji poświęconej Walce z Handlem Ludźmi, który będzie obchodzony 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która jako dziewczynka była niewolnicą. Także dzisiaj wielu braci i sióstr jest oszukiwanych fałszywymi obietnicami, a następnie poddanych wyzyskowi i nadużyciom. Połączmy siły, aby walczyć z dramatycznym globalnym zjawiskiem handlu ludźmi.

Módlmy się również za zmarłych i rannych w niszczycielskich pożarach w środkowym Chile – zaapelował papież.

Franciszek pozdrowił także wiernych przybyłych na plac św. Piotra, w tym osoby życia konsekrowanego z ponad 60 krajów uczestniczące w spotkaniu „Pielgrzymi nadziei na drodze do pokoju”, promowanym przez Dykasterię ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Wymieniając poszczególne grupy zwrócił uwagę na wiele flag polskich oraz pozdrowił wiernych z Warszawy i innych miast naszej ojczyzny.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama