Lekarz z Teksasu ujawnił nadużycia wobec dzieci. Grozi mu za to 10 lat więzienia

Dr Eithan Haim usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa federalnego. Powód? Ujawnił, w jaki sposób lekarze manipulowali dziećmi i ich rodzicami, by nieletnich poddano drogiej tranzycji płciowej. Jednak centralne władze USA wspierają postulaty lobby transseksualnego.

Biuro Prokuratora Południowego Okręgu Teksasu poinformowało w komunikacie prasowym, że lekarz Eithan Haim został „oskarżony o uzyskiwanie bez zezwolenia chronionych informacji o indywidualnym stanie zdrowia pacjentów, którzy nie byli pod jego opieką”. Chodzi o dzieci, które poddano tranzycji płciowej w Teksańskim Szpitalu Dziecięcym w Houston.

Nadużycia szpitala ujawniono po raz pierwszy w 2022 r. Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton ogłosił wtedy, że niektóre z przeprowadzanych zabiegów można uznać za znęcanie się nad dziećmi. Szpital ogłosił wtedy, że wstrzymuje dokonywanie operacji i terapii hormonalnych mających zmienić płeć.

Jednak mniej więcej rok później dziennikarz Christopher Rufo doniósł w „City Journal”, że szpital w tajemnicy kontynuował przeprowadzanie interwencji medycznych u dzieci. Rufo przytoczył dokumenty uzyskane od pracownika placówki. Anonimowy sygnalista informował, że rzekomą dysforię płciową diagnozowano u dzieci z autyzmem, a lekarze straszyli rodziców, że jeśli się nie zgodzą na tranzycję, dziecko podejmie próbę samobójczą. Świadek relacjonował też historię 10-latki, którą zmanipulowano w taki sposób, by zażądała procedury zmiany płci. Podczas wizyty lekarz prowadził rozmowę w taki sposób, żeby matka nie mogła przekonać córki do innego rozwiązania. Pełen proces tranzycji oznaczał dla szpitala przychód rzędu 70-80 tys. dol. Dzieci poddawano kuracji hormonalnej blokującej dojrzewanie, a także zabiegom chirurgicznym, w tym usuwaniu piersi i macicy. Ujawnione w 2023 r. nagrania wskazywały, że najmłodsi pacjenci, którym zmieniano płeć mieli 8-9 lat.

Sygnalistą okazał się dr Eithan Haim, 33-letni chirurg. Gdy ta informacja ujrzała światło dzienne, do domu lekarza weszli funkcjonariusze FBI, którzy dokonali przeszukania i próbowali nastraszyć Haima. Teraz lekarzowi postawiono zarzuty. Zdaniem śledczych, działał w celu zaszkodzenia Teksańskiemu Szpitalowi Dziecięcemu. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności i 250 tys. dolarów grzywny.

W ostatnich latach Teksas toczy z centralną administracją USA walkę o kwestie związane z transpłciowością. Administracja prezydenta Joe Bidena w 2022 r. potępiła politykę stanu, zgodnie z którą działania związane z tranzycją są uznawane za znęcanie się nad dziećmi. Tymczasem gubernator Teksasu Greg Abbott w lutym 2024 r. polecił swoim służbom zbadanie niektórych procedur wykonywanych na dzieciach, w tym kastracji i histerektomii, a także podawania blokerów dojrzewania i terapii hormonalnych. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego Teksasu.

Teksański SN zakwestionował ponadto federalne przepisy nakazujące ochronę „tożsamości płciowej”, czyli w praktyce promujące transseksualizm. Po tym wyroku prokurator Paxton ogłosił, że Teksas „zwyciężył w imieniu całego narodu”.

Źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama