Pięciolatek może zmienić płeć. Wytyczne dla anglikańskich szkół sponsorowała gejowska organizacja

Grupa Stonewall finansowała dokument określający traktowanie dzieci chcących zmienić płeć, który obowiązuje w anglikańskich szkołach. Wytyczne Kościoła Anglii są bardziej „postępowe” niż te, które wydało Ministerstwo Edukacji.

Dokument nosi tytuł „Docenić wszystkie dzieci Boże” i obowiązuje w 4,6 tys. szkół należących do Kościoła Anglii. Z wytycznych wynika, że dzieci już w wieku 5 lat mogą być transpłciowe, a uczniowie podstawówek powinni mieć „swobodę odkrywania tego, kim mogliby być, bez osądzania i szyderstw”. Jak ujawnił dziennik „The Telegraph”, powstanie dokumentu sfinansowała częściowo gejowska organizacja Stonewall. Stowarzyszenie wyłożyło pieniądze na wydaną w 2017 r. drugą wersję dokumentu oraz na wersję trzecią, która ukazała się w 2019 r. Trzecia wersja obowiązuje do dziś.

Stonewall przekazało anglikanom pieniądze po tym, jak samo dostało państwowy grant na „pracę w tym obszarze”. Potwierdził to Jonathan Frost, biskup Portsmouth. Duchowny dodał, że Stonewall nie brało udziału w pisaniu wytycznych, a jedynie sfinansowało ich dystrybucję.

Obecne regulacje państwowe nie realizują w takim stopniu transpłciowej ideologii, jak dokument „Docenić wszystkie dzieci Boże”. W grudniu zeszłego roku resort edukacji wydał zalecenie, by w publicznych szkołach do dzieci zwracano się zgodnie z ich biologiczną płcią. Według ministerstwa, zmiana płci przez ucznia nie jest możliwa.   

Tymczasem w zeszłym miesiącu wybuchł skandal, gdy okazało się, że jedna ze szkół prowadzonych przez Kościół Anglii przyjęła 4-letniego chłopca jako dziewczynkę i ukryła jego prawdziwą płeć przed pozostałymi uczniami.

Przyjęcie pieniędzy od Stonewall spotkało się z krytyką konserwatywnych organizacji i części świeckich uczestników anglikańskich synodów.

W Kościele anglikańskim trwa spór na temat podejścia do homoseksualizmu. Na zeszłorocznym synodzie wszystkie trzy izby (izba świeckich, duchownych i biskupów) opowiedziały się za „próbnym” błogosławieniem par jednopłciowych do 2025 r. Ceremonia przypomina małżeństwo. Na pełnoprawny ślub cały czas nie ma zgody, podobnie jak na zawieranie duchownym związków z osobami tej samej płci, jednak obie te zasady są niekiedy łamane.

Źródła: telegraph.co.uk, tysol.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama