Włochy. Tysiące osób wzięły udział w marszu pro-life ulicami Rzymu

Tysiące ludzi z całych Włoch stawiło czoła letniemu upałowi, aby dołączyć do krajowej Demonstracji dla Życia w Rzymie po południu 22 czerwca. „Wybierzmy Życie” było mottem corocznego przemarszu, który rozpoczął się o godz. 14 na Piazza della Repubblica w Rzymie, w pobliżu głównego dworca kolejowego Termini.

„Nie ma kompromisu w kwestii ludzkiego życia!” napisał papież Franciszek w przesłaniu wysłanym do organizatorów przed marszem.

Podziękował uczestnikom za ich „zaangażowanie i publiczne świadectwo w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” i wezwał ich, aby „szli naprzód z odwagą pomimo wszelkich przeciwności”.

„Stawka, a mianowicie absolutna godność ludzkiego życia, dar Boga Stwórcy, jest zbyt wysoka, aby mogła być przedmiotem kompromisu lub mediacji” – napisał Franciszek.

Papież zaprosił również rodziny do dawania świadectwa „pięknu życia i rodziny, która je przyjmuje”, aby zbudować „społeczeństwo, które odrzuca kulturę marnotrawstwa na każdym etapie istnienia: od najbardziej kruchego nienarodzonego dziecka po cierpiące osoby starsze, przechodząc przez ofiary handlu ludźmi, niewolnictwa i każdej wojny”.

Massimo Gandolfini, jeden z rzeczników corocznego protestu przeciwko aborcji, powiedział wcześniej, że organizacja wzywa włoskich liderów politycznych do stworzenia „strukturalnych reform publicznych, aby zachęcić młode pary do zawierania małżeństw, zwiększyć wskaźnik urodzeń i wspierać rodzicielstwo matek i ojców poprzez przekształcenie podatków i usług socjalnych tak, aby były przyjazne dla rodziny”.

Źródło: Catholic News Agency

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama