Delegacja Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 z wizytą roboczą w Polsce

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 abp José Domingo Ulloa wraz z najbliższymi współpracownikami będą gościć 6-10 lutego w Polsce, by zapoznać się z najważniejszymi aspektami przygotowań do święta młodych i skorzystać z dobrych doświadczeń organizatorów ubiegłorocznych Dni.

Przedstawiciele panamskiego Komitetu odwiedzą Kraków i Warszawę, gdzie spotkają się m.in. z członkami Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski.

Do Polski przyjadą arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa, który jest równocześnie przewodniczącym tamtejszego Komitetu Organizacyjnego ŚDM, koordynator generalny przygotowań ks. Romulo Aguilar oraz Victor Chang, sekretarz generalny.

Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie podkreśla także, że spotkania będą okazją, by w bezpośrednich rozmowach osobiście podziękować osobom zaangażowanym w przygotowania do ŚDM za wyjątkową atmosferę krakowskich Dni i pogratulować im dobrej organizacji wydarzenia.

W ciągu dwóch dni delegacja z Panamy spotka się w Krakowie m.in. z odpowiedzialnymi za logistykę, wolontariat, wydarzenia centralne ŚDM oraz katechezy i rejestrację pielgrzymów. Następnie odwiedzą Warszawę, gdzie spotkają się z m.in. przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP bp. Markiem Solarczykiem i członkami Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Wezmą też udział w spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi za organizację centrum medialnego, które obsługiwało Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

W Niedzielę Palmową przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz wszystkich polskich diecezji wezmą udział w mszy św. sprawowanej przez papieża na Placu św. Piotra. Na zakończenie liturgii przekażą symbole ŚDM delegacji z Panamy.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Ich hasłem będą słowa: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego" (Łk 1,38).

md, abd / Kraków, Warszawa

« 1 »
TAGI:

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao