Katowice: Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Katowicach rozpocznie się 31 marca o godzinie 20.30 Mszą Świętą w Parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej 12 w Katowicach.

Ekstremalną Drogę Krzyżową w Katowicach przygotowuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo we współpracy z Męską Stroną Rzeczywistości i Stowarzyszeniem Wiosna znanym z dzieł takich jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Na czym polega EDK? 

EDK to pokonanie wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy, w samotności, modląc się i zmagając z własnymi słabościami. W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym „ja". Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie: - Po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej.

Tylko rok temu wydarzenie zgromadziło ponad 20 000 tysięcy ludzi. W tym roku organizatorzy szacują, że wyzwanie podejmie nawet 100 000 osób, którzy w całej Polsce wyruszą na kilkadziesiąt różnych tras.

Jak będzie wyglądać EDK Katowice?

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na dwóch trasach: Katowice - Oświęcim (45km) oraz Katowice - Leśniów (65km). Wyruszy w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w Parafii Przemienia Pańskiego w Katowicach o godz. 20:30.

Do udziału w inicjatywie organizatorzy zapraszają nie tylko studentów, ale osoby w każdym wieku by pokazać im inną formę duchowości, która może stać się dla nich niezwykłym doświadczeniem. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na facebooku: katowice.edk

Weronika Dylus/Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Gniazdo"

« 1 »

reklama

reklama

reklama