Wrocław: Artyści zagrają dla Aleppo

Darek Malejonek, Maleo Reggae Rockers, Halina Mlynkova, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski – razem, w szczytnym celu. 25 czerwca na scenie przed wrocławską katedrą odbędzie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo".

Dar dla Aleppo to niezwykła inicjatywa czterech kościołów chrześcijańskich z Dolnego Śląska – katolickiego, ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego i greckokatolickiego. Jej celem jest zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo – jednego z ponad 100 w Syrii, które zostały zniszczone w czasie wojny.

25 czerwca o godzinie 20.30 na scenie plenerowej przed wrocławską katedrą na Ostrowie Tumskim rozpocznie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo". Będzie on wielkim podsumowaniem akcji, w którą włączyły się władze lokalne i samorządowe, organizacje społeczne oraz instytucje kulturalne, edukacyjne, zdrowotne i użyteczności publicznej oraz świat biznesu.

Podczas koncertu zagrają tacy artyści, jak: Darek Malejonek, Maleo Reggae Rockers, Halina Mlynkova, Arkadio, Kinga Kielich, Kuba Podolski. Uczestnicy usłyszą utwory z projektu „Nieśmiertelni" oraz „Panny Wyklęte". Gościem specjalnym będzie maronicki biskup diecezji Latakia (Laodycea) w Syrii - Mons. Antoine Chbeir. Opowie on o życiu codziennym tego zniszczonego wojną syryjskiego miasta, w którym mieszkańcy odbudowują normalność dla siebie i swoich rodzin.

W ramach akcji na Ostrowie Tumskim można także zobaczyć wystawę przedstawiającą rysunki wykonane przez dzieci, które są naocznymi świadkami wojny w Syrii. Ekspozycję uzupełniają zdjęcia, głównie zniszczonych syryjskich miast, ale również cywili, którzy zdołali uciec przed wojną i mieszkają dziś w obozach dla uchodźców.

– Bardzo się cieszę, że ekumeniczny apel o pomoc dla szpitala św. Ludwika w Aleppo spotyka się z ogromną życzliwością wśród mieszkańców Dolnego Śląska - mówi biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski. - Na taką skalę po raz pierwszy kościoły chrześcijańskie naszej małej ojczyzny i tak wiele instytucji samorządowych, izb gospodarczych, zawodowych czy przedstawicieli świata kultury, jednoczy się wokół wspólnego dobra, aby pomóc chorym i cierpiącym, naszym braciom i siostrom w Syrii. Możemy być dumni, że jako Dolnoślązacy realizujemy tę inicjatywę wspólnie, ponad wszelkimi podziałami – dodaje.

Jak włączyć się w akcję Dar dla Aleppo? 

Podczas koncertu przewidziana jest zbiórka do puszek. Można też wysłać SMS na nr 72405 o treści Ratuje (koszt 2,46 z VAT) lub wpłacić pieniądze na konto. Akcja trwa do końca czerwca 2017 roku.

Konto PLN:

63102049000000850230555762 z dopiskiem „Dar dla Aleppo"

Konto EUR:

PL30102049000000870230555773 z dopiskiem „Dar dla Aleppo"

SWIFT: B PKO PL PW

Więcej informacji o akcji: www.dardlaaleppo.pl

Źródło: Damian Tomczyk, PR EXPERT

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama