Bielsko-Biała: tegoroczny „Korowód Świętych” przypomni o przewodnikach do nieba

„Święci - przewodnicy do nieba” – pod takim hasłem w sobotę, 28 października, ulicami Bielska-Białej po raz 11. przejdzie „Korowód Świętych”.

Młodzi ludzie – przebrani za postaci świętych i błogosławionych – przejdą w modlitewnej procesji z pochodniami i świecami oraz śpiewem na ustach.

Dominika Konior, rzecznik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej – organizatora wydarzenia, wyjaśniła, że tegoroczne hasło „Korowodu Świętych” ma pomóc w tym szczególnym czasie „właściwie ustawić naszą optykę”. „Tradycyjnie chcemy przyjrzeć się życiorysom świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, by odnaleźć wskazówki, jak żyć lepiej i właściwie wykorzystać dany nam czas” – dodała.

Wyjaśniła także, że „Korowód Świętych” ma charakter nabożeństwa ku czci świętych i błogosławionych „Lokując wydarzenie w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy promuje się głównie Halloween, KSM chce przypomnieć o ideale świętości i zaproponować uczestnictwo w wydarzeniu dającym pozytywne wzorce” – zaznaczyła.

„Korowód Świętych” po raz pierwszy przeszedł ulicami Bielska Białej w 2007 r. Zgromadzono wtedy 16 relikwii. W ubiegłym roku liczba relikwiarzy przywiezionych do Bielska-Białej wyniosła około stu.

Nabożeństwo ku czci świętych rozpocznie się prezentacją relikwii 28 października o godz. 16.30 w bielskim kościele pw. Trójcy Świętej. Potem uczestnicy spotkania, niektórzy z nich przebrani w stroje konkretnych świętych i błogosławionych, przejdą do katedry św. Mikołaja, gdzie zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa na terenie diecezji bielsko-żywieckiej od 11 lat. Skupia młodzież w wieku od 14 do 30 lat, proponując konkretne działanie wypływające z nauki Kościoła katolickiego.

rk / Bielsko-Biała

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao