Kraków: Akcja charytatywna "Ciacho za ciacho"

Grupa charytatywna „Szpunt", działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka" w Krakowie organizuje akcję Ciacho za ciacho - kiermasz ciast i książek, z którego dochód przeznaczany jest na cel charytatywny.

Grupa przygotowuje się do edycji grudniowej tej akcji, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach. Odbędzie się ona 17 grudnia 2017 na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów.

Akcja Ciacho za ciacho jest kiermaszem ciast i książek, który odbywa się w Krakowie dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Jest ona organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt" działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka". 

Dochód z tej edycji, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach!, zostanie w całości przekazany Wspólnocie Chleb Życia i będzie wykorzystany na budowę domu dla osób niepełnosprawnych i chorych na krakowskich Bronowicach. Założycielką oraz opiekunem wspólnoty jest siostra Małgorzata Chmielewska.

Podczas akcji Ciacho za Ciacho krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Paulina Krzyżak

Źródło: Archidiecezja Krakowska/diecezja.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama