Dominikański Ośrodek Liturgiczny na 100% – dzień otwarty w Krakowie

W niedzielę, 25 lutego, Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w krakowskim Klasztorze Dominikanów serię spotkań, poświęconych teologii liturgii, architektury i muzyki.

Wykłady odbędą się o 9:45, 13:00, 14:30 i 18:00 w Kapitularzu. Przez cały dzień będzie można także zapoznać się z publikacjami Ośrodka w sklepie przy furcie.

Program rozpocznie się o 9:45 od wykładu „O pięknie gestu liturgicznego”, który w Kapitularzu wygłosi o. Dominik Jurczak OP, prezes Fundacji, doktor liturgiki i wykładowca rzymskiego Anselmianium. Podczas wykładu dotknie on zwłaszcza tematu znaku pokoju.

Drugi wykład „O znaczeniu architektury sakralnej” wygłosi o 13:00 br. Piotr Oleś OP, diakon i historyk sztuki, współpracownik Fundacji – także w Kapitularzu. Po przerwie będzie można także wybrać się z br. Piotrem na zwiedzanie Bazyliki Najświętszej Trójcy – wspólna podróż rozpocznie się przy furcie o 14:30.

Ostatnim punktem programu będzie wykład „O liczbie, kosmosie i muzyce liturgicznej”, który wygłosi o 18:00 o. Grzegorz Doniec OP, pracownik Fundacji i muzykolog. Wykładowi będzie towarzyszyła prezentacja muzyczna „Loomine”.

Przez cały dzień (9:30-21:30) będzie można zapoznawać się z publikacjami i produktami Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w sklepie zlokalizowanym za furtą – przy wejściu na krużganki klasztoru.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez konieczności rejestracji, każde z nich potrwa dwa do trzech kwadransów (wieczorny blok muzyczny – około godziny); tak, aby z łatwością mogli w nich wziąć udział uczestnicy poprzedzającej dane spotkanie Mszy świętej oraz aby można było zdążyć na kolejną Mszę.

Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest organizacją pożytku publicznego, na którą można przekazać 1% podatku. Aby to zrobić, w swoim zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać numer KRS: 0000354036.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Fundacji: www.liturgia.dominikanie.pl, a także na Facebooku.

Źródło: Michał Wsiołkowski, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

1% otwiera. Przekaż 1% podatku na Dominikański Ośrodek Liturgiczny

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama