Jasna Góra: XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele. - to myśl przewodnia XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbędzie się 25 września br. na Jasnej Górze.

Młodzież ponadpodstawowych szkół katolickich spotka się 25 września 2018, w godz. 9:15-17:30, w Auli o. A. Kordeckiego na Jasnej Górze na XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

Myślą przewodnią spotkania są słowa św. Jana Pawła II: 

"Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele".

Forum poprowadzi ks. Jakub Bartczak.

W programie m.in. wykład ks. Wojciecha Węgrzyniaka: "Po co Kościół?", Pytania do Księdza, Świadectwo red. Rafała Patyry z TVP, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta i zawierzenie Młodzieży Matce Bożej.

Forum zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich i rozesłanie przy pomniku św. Jana Pawła II.

Ks. Jakub Bartczak zaśpiewa w trakcie realizacji programu. 

Szczegółowy program na stronie Rady Szkół Katolickich 


***

Rada Szkół Katolickich została powołana do życia w 1994 roku przez 269 Konferencję Episkopatu Polski. Jest kościelną jednostką organizacyjną o zasięgu ogólnopolskim. Zrzesza szkoły katolickie prowadzone przez kościelne osoby prawne oraz szkoły, które zostały uznane za katolickie dekretem biskupa diecezjalnego i są prowadzone przez inne osoby prawne lub fizyczne.  

Rada Szkół Katolickich organizuje corocznie Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich, Forum Młodzieży, konferencje, szkolenia i kursy dla dyrektorów szkół i nauczycieli, a także konferencje dla przedstawicieli organów prowadzących szkoły.

Źródło: Rada Szkół Katolickich w Polsce / rsk.edu.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama