reklama

Kraków: duchowni i politycy będą rozmawiać o rozwoju Unii Europejskiej

O perspektywach rozwoju Unii Europejskiej będą rozmawiać uczestnicy XVIII Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej", która odbędzie się 5 października w Krakowie.

W dwudniowych obradach uczestniczyć będą przedstawicieli Kościoła, świata polityki i nauki oraz instytucji europejskich.

- Konferencja ta gromadzi od lat przedstawicieli świata polityki europejskiej wraz z przedstawicielami Kościoła na wspólnych debatach, toczących się wokół aktualnych problemów Europy. Wydarzenie ma na celu propagowanie zróżnicowanego punktu widzenia na temat jedności europejskiej i pokazanie udziału Kościoła katolickiego w tym procesie - zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy konferencji będą rozmawiać m.in. o perspektywach rozwoju Unii Europejskiej, praworządności jako gwarancji silnej Europy oraz o narodowości i tożsamości w UE.

Podczas obrad głos zabiorą eksperci, m.in.: prof. dr Hanna Suchocka, b. ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ, Janusz Lewandowski - b. komisarz UE, europoseł Jan Olbrycht, Janusz Jankowiak - główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, Jacques Santer, b. przewodniczący Komisji Europejskiej, prof. dr Thomas Sternberg, prezydent Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich, Robert Vitillo, sekretarz generalny Międzynarodowej Katolickiej Komisji ds. Migracji oraz bp Piotr Jarecki.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, który weźmie udział w dyskusji na temat perspektyw rozwoju Polski w Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Fundację Konrada Adenauera w Polsce i Fundację Roberta Schumana w Luksemburgu.

Krakowskie konferencje z cyklu „Rola Kościoła Katolickiego w procesie integracji europejskiej zapoczątkowane zostały w 2000 r. i odgrywają ważną rolę w dialogu między duchownymi, wiernymi oraz politykami i przedstawicielami mediów. Inicjatorem tych spotkań jest bp Tadeusz Pieronek.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.kosciol-europa.org.pl.

Jednym z patronów medialnych konferencji jest Katolicka Agencja Informacyjna.

led / Kraków

Facebook/Perspektywy rozwoju Unii Europejskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama