Licheń. Oferta rekolekcyjna w 2018 roku

W ciągu najbliższych 12 miesięcy w Licheniu odbędą się zarówno rekolekcje doskonale znane z lat ubiegłych, jak i nowe propozycje przygotowane dla osób poszukujących wyciszenia i bliższego kontaktu z Bogiem.

Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym przygotowało ofertę rekolekcyjną na rok 2018.

Najchętniej wybieranymi ćwiczeniami duchowymi od kilku lat są „rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej”. W tym roku księża marianie przygotowali aż dziesięć tur rekolekcyjnych – pierwsze zaplanowano już w lutym, ostatnie zaś odbędą się w grudniu.

„Wierni bardzo często pytają o rekolekcje, dzięki którym mogliby na nowo zbliżyć do Boga. Naszą odpowiedzią są m.in. rekolekcje, których finalnym elementem jest szczera, pogłębiona i kojąca zbłąkane serca spowiedź oraz pełne uczestnictwo rekolektantów w ofierze Mszy św. Oprócz tego, pragniemy zaprosić wszystkich do odkrycia obecności Boga we współczesnym świecie, jak również zaproszenia Maryi do naszego życia, by poprzez naśladowanie Jej postaw uczyć się wypełniania Ewangelii w codzienności.” – powiedział ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium.

Tematyka rekolekcji organizowanych w licheńskim Sanktuarium jest zróżnicowania. Wśród nich są m.in. rekolekcje maryjne – „Dla czcicieli Matki Bożej Licheńskiej”, „Dla małżeństw sakramentalnych oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych”, „Dla zainteresowanych duchowością Zgromadzenia Księży Marianów” czy „Z Maryją przyjmujemy dary Ducha Świętego.”

Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym z kolei przygotowało zestaw rekolekcji rodzinnych oraz dla osób uzależnionych, a także warsztatów psychologicznych. Są wśród nich: „Rekolekcje dla małżeństw z niepłodnością”, „Rekolekcje dla porzuconych małżonków”, „Jak przeżyć żałobę” oraz „Rekolekcje trzeźwościowe KROKI„. Spośród propozycji warsztatów warto wymienić te „O kształtowaniu postaw asertywnych” oraz „O radzeniu sobie w trudnej sytuacji”.

Tradycyjnie dwa razy do roku placówka organizuje rekolekcje dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. W 2018 roku spotkania zaplanowano na początku lutego oraz na przełomie czerwca i lipca.

Po raz kolejny w Sanktuarium odbędą się także rekolekcje połączone z warsztatami, w trakcie których uczestnicy będą poznawać techniki pisania ikon.

Wśród nowych pozycji na liście rekolekcji znalazły się m.in. spotkanie zatytułowane „Nowe życie” organizowane przez wspólnotę charyzmatyczną „Ekipa dla Jezusa”, jak również rekolekcje o Miłosierdziu Bożym oraz o naśladowaniu 10 cnót (postaw) Matki Bożej.

Szczegółowe informacje nt. rekolekcji organizowanych w licheńskim Sanktuarium (terminy, telefony kontaktowe) można znaleźć na stronie www.lichen.pl w zakładce REKOLEKCJE.

Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu Starym

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao