Jutro pierwsze spotkanie z cyklu "Myśląc z Wyszyńskim"

Dlaczego: Prymas Tysiąclecia? - to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. “Myśląc z Wyszyńskim” organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpocznie 21 listopada przygotowania do beatyfikacji.

Debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” będą poświęcone nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego i podejmą aktualne tematy będące wyzwaniami dla człowieka, społeczeństwa i Kościoła.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 listopada 2019 roku o godzinie 18.00. W debacie pt. „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. Stefanowi Wyszyńskiemu?” wezmą udział wezmą: prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska.

Spotkania z tego cyklu będą miały charakter otwarty i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków i biografów, w każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada br. do maja 2020 roku.

W ramach cyklu “Myśląc z Wyszyńskim" zaplanowano siedem spotkań. Formuła każdego z nich będzie podobna. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wysłuchają 20-minutowego wykładu przygotowanego przez głównego prelegenta. Następnie głos zabiorą dwaj inni prelegenci, a po ich wystąpieniach przewidziano dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali. Debatę podsumują prelegenci.

Organizatorem debat jest Archidiecezja Warszawska wspólnie z zaproszonymi do tego projektu instytucjami. Odpowiedzialność za przygotowanie spotkań spoczywa na takich podmiotach jak: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Instytut Prymasowski, Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tematyka spotkań z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim”

    Grudzień 2019: „Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”
    Styczeń 2020: „Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich”
    Luty 2020: „Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości”
    Marzec 2020: „Praca – przymus czy szansa?”
    Kwiecień 2020: „W służbie dobra wspólnego. Polityka, naród, państwo”
    Maj 2020: „Nigdy jeden przeciw drugiemu. Kard. Karol Wojtyła i Prymas Stefan Wyszyński – komplementarność charyzmatów”

źródło: Ks. Przemysław Śliwiński, BP Archidiecezji Warszawskiej, archwwa.pl

Plakat >>

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao