KUL: Tydzień Ekumeniczny od 18-25 stycznia

„Dąż do sprawiedliwości” te słowa z Księgi Powtórzonego Prawa są hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia.

 Jak co roku w obchody włącza się Instytut Ekumeniczny KUL. Codziennie, z wyjątkiem soboty, o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana Msza św. w tej intencji. W piątek 18 stycznia świadectwo wiary wygłosi na niej ks. Andrzej Łoś, proboszcz parafii prawosławnej w Lublinie, a w czwartek (24 stycznia) – ks. inf. Andrzej Gontarek, proboszcz parafii polskokatolickiej w Lublinie, Przewodniczący Lubelskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Natomiast w sobotę o godz. 20.00 na ekumeniczne nieszpory zaprasza Wspólnota Chemin Neuf.

Ponadto każdego dnia o godz. 18.00 w kościołach lubelskich różnych wyznań będą odbywały się koncerty i nabożeństwa ekumeniczne. Natomiast w środę 23 stycznia o godz. 10.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II (X piętro), odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Czy grozi nam globalna pentekostalizacja?”, z udziałem m.in. ks. dr. Sławomira Płusy, Przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Organizatorzy: Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna przy Metropolicie Lubelskim, Polska Rada Ekumeniczna oddział Lublin, Instytut Ekumeniczny KUL, Fundacja „Ponad Granicami” im. Św. Jacka Odrowąża oraz Miasto Lublin.

Obchody „Oktawy Jedności Kościoła” zostały zainicjowane w USA w 1908 r. Każdego roku w styczniu, pomiędzy dniem upamiętniającym św. Piotra (18 stycznia) a wspomnieniem św. Pawła (25 stycznia), na całym świecie chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, koncertach i konferencjach, by lepiej się poznać i wspólnie modlić o jedność.

źródło: Katarzyna Bojko/KUL

Program

Nieszpory

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao