Cel: Papież!

Dlaczego znalazł się na celowniku?

Cel: Papież!

Agnieszka Ścibik

Cel: Papież!

Recenzja książki "Ratzinger na celowniku"

Istnieje tylko jedna prawda. Czasem piękna, czasem trudna, ale zawsze wyzwalająca. Papież Benedykt XVI głosi prawdę w coraz bardziej zakłamanym świecie. I dlatego znalazł się na celowniku…

Aldo Maria Valli w swojej książce Ratzinger na celowniku nie boi się odkrywania wszelkich fałszywych nut, grających w melodii wielkiego świata. W skrupulatny sposób dochodzi do tych prawdziwych, które jednak rzadko mają okazję wybrzmieć głośno. Valli dodaje im mocy, aby jak najwięcej osób mogło usłyszeć: tylko prawda prowadzi do wolności człowieka!

Znany włoski dziennikarz i watykanista przedstawia prawdziwy obraz Papieża Benedykta XVI, często tak bardzo odmienny od tego, który próbują nam wmówić światowe media. Warto przytoczyć w tym miejscu włoski tytuł tej książki: La verita del Papa, czyli Prawda o Papieżu. I faktycznie możemy poznać tu Benedykta XVI takiego, jakim jest każdego dnia. Kartka po kartce odkrywać niezmienne wartości jakimi żyje. Wartości, które głosi z mocą i odwagą. A to nie podoba się wielu osobom… Jest dla nich niewygodne. Więc robią wszystko, by kreować wypaczony obraz. Karykaturę prawdy. Bo kiedy Papież nieugięcie woła nie aborcji, czy też nie eutanazji, naraża się tym, którzy krzyczą tak. Kiedy z naciskiem broni słabych i uciśnionych, walcząc o sprawiedliwość, to nie podoba się to tym, którzy się na słabych i uciśnionych bogacą. Kiedy z bólem serca przeprasza za tych, którzy wyrządzili krzywdę innym, potępiając jednocześnie czyny (wszak potępiać powinno się zawsze złe czyny, a nie człowieka!), to są tacy, którzy krzyczą w duszy: Znajdziemy Ci więcej haków! Kiedy próbuje nawiązywać coraz lepszy dialog np. z islamem, znajdują się tacy, którzy wyrywają jedno, czy dwa zdania z kontekstu, by siać chaos. Komu zależy na zamęcie? Kto pragnie nieustannie atakować Papieża i dlaczego? I może też zaskoczyć fakt, że Papież bywa krytykowany nawet przez osoby z najbliższego otoczenia. Osoby, które się pogubiły i zaczęły promować odmienne wartości. Benedykt XVI pozostaje wierny nade wszystko prawdzie, sprawiedliwości, miłości i wolności człowieka. Każdego człowieka. 24 kwietnia 2005 roku powiedział: Módlcie się za mnie, abym nie uciekł ze strachu przed wilkami. Dla wilków od początku był niewygodnym pasterzem. Jednak się nie uląkł. Prowadzi swoje owce ku wolności, ku Chrystusowi. Choć nie jest to łatwa misja. Jednak ktoś musi przywracać ład i porządek, gdy inni chcą siać zamęt.

Książka „Ratzinger na celowniku”, wydana przez krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława BM, to bardzo konkretna i poparta wieloma argumentami pozycja. Zarówno dla wierzących i niewierzących, praktykujących i niepraktykujących... Po prostu książka dla tych, którzy nie boją się szukać trudnej prawdy... Polecam!

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama