Uszlachetnianie serca

Wśród poruszanych tematów znajduje się rola wyobraźni, wrażliwości na krzywdę, pamięć o zmarłych, niepełnosprawność, płeć, tolerancja

Uszlachetnianie serca

Recenzja książki: Irena Szafrańska-Nowakowa, "Dociekanki małej Janki", Wydawnictwo Novae Res.

„Dociekanki małej Janki” Ireny Szafrańskiej-Nowakowej to bardzo ciepła i pouczająca książka. Pozwala w łatwy i bezpieczny sposób wprowadzić dzieci w skomplikowany dla nich świat. Autorka za pomocą krótkich opowiadań, przedstawia wiele spraw, z którymi stykami i zmagamy się na co dzień. Tłumaczy sens słów i zwyczajów oraz pozwala uczyć dzieci zachowania się w niespotykanych lub trudnych sytuacjach. Wśród poruszanych tematów znajduje się rola wyobraźni, wrażliwości na krzywdę, pamięć o zmarłych, niepełnosprawność, płeć, tolerancja. Wszystkie ujęte są w proste słowa i ciekawe historie, zrozumiałe dla dzieci powyżej piątego roku życia.

Dla dzieci to szansa, by poznać i zrozumieć niuanse rzeczywistości, a dla dorosłych – okazja do powspominania swojego dzieciństwa i spojrzenia na świat oczami kilkulatki. Dla wszystkich jest okazją do podkreślenia, że istnieją wartości ponadczasowe, o które warto dbać i które trzeba przekazywać w swoim otoczeniu.

Książka reprezentuje nowoczesne podejście wychowawcze, które przemyca dobre wzorce w historiach zrozumiałych dla każdego, historiach, które wciągają, bawiąc i ucząc. Nie wymaga poznawania formułek, jest wiedzą podaną w czystej praktyce. A duże, piękne ilustracje czynią tę pozycję jeszcze bardziej atrakcyjną. Całość sprawia, że warto ją polecić każdemu, kto podejmuje trud wychowania i chce to robić w oparciu o dobre fundamenty.

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama